CHCI DAROVAT

Lidé v nadaci

Nadace ADRA se ve své činnosti od počátku opírá především o dobrovolníky - specialisty. V kanceláři působí pět osob, z toho čtyři externě: 

Marek Škrla je předseda správní rady s výkonnou pravomocí; pečuje zejména o majetek nadace. 
Klára Špácová, koordinátorka projektů, zabezpečuje každodenní chod nadace - komunikuje s žadateli o pomoc, radí jim a kontroluje jejich žádosti, organizačně zajišťuje veřejnou sbírku a grantová řízení, udržuje kontakty s dárci atd.
Rut Racková je účetní, která se stará o to, aby každá koruna, kterou dárci pošlou, doputovala do správných rukou, a aby všechna čísla seděla tak, jak mají.
Veronika Dvořáčková pečuje o webové stránky a sociální sítě. Stará se také o on-line platební bránu a zajišťuje drobnější technické záležitosti.
Iva Fundová-Macková koordinuje Cenu Michala Velíška.

Na 20 expertů - dobrovolníků - se věnuje odborné činnosti nadace. Jde o čtyřčlennou komisi, která průběžně posuzuje individuální žádosti o pomoc (veřejná sbírka), a o pět členů komise na prověřování žádostí neziskových organizací (grantová komise). Skupina dalších odborníků každoročně zajišťuje Cenu Michala Velíška. Vedle desetičlenného nominačního výboru jsou to dobrovolníci, kteří se podílejí na přípravě a organizaci ceny, vč. slavnostního programu. Benefiční akce na podporu veřejné sbírky pořádají další desítky dobrovolníků po celé České republice.

Pokud by Vás zajímalo více, nebo jste měli jakoukoli otázku k tomu, co a jak děláme, budeme rádi, když nám napíšete na nadace@adra.cz. Těšíme se na Vaše dotazy! Jestliže byste měli zájem se zapojit jako dobrovolníci do naší činnosti, napište nám též.

© Nadace ADRA. Všechna práva vyhrazena. | Redakční systém MultiCMS | Grafika grafikvacek.cz