CHCI DAROVAT

Pavlík Kapras

potřebuje neurorehabilitaci
Variabilní symbol: 230


Darovat na darujme.cz

Pomoc pro Pavla Kaprase

Citlivý třináctiletý Pavlík úspěšně bojuje s dětskou mozkovou obrnou a dalšími zdravotními problémy. Tento vnímavý školák dokáže ujít sám kratší vzdálenosti, ale aby se dál zlepšoval, musí pravidelně intenzivně cvičit. Nejúčinnější je drahá neurorehabilitace jemu „šitá na míru“, kterou však zdravotní pojišťovny nehradí a ambulantní rehabilitace s terapeutem.

Pavlík z Prahy, který se narodil předčasně (800g a 30cm),  je velice emotivní s projevy autismu, špatně reaguje na jakékoliv zvuky (na smích, vysavač, mixer apod.). Je tedy velmi obtížné i jen vycházet ven mezi ostatní lidi. Zvládl úspěšně už několik operací nožiček, doma s ním rodiče pilně cvičí, takže po bytě a třídě už sám chodí. Potřebuje však dál pravidelně a intenzivně cvičit chůzi, protože se mu zkracují šlachy. 

Chodí do speciální školy, kde se mu líbí, a kde již si zvykl i na spolužáky, ale na neznámé lidi stále nereaguje dobře. Lázně z toho důvodu nepřicházejí v úvahu, proto léčení podstupuje ambulantně ve zdravotnickém zařízení, kam jej rodiče pravidelně vozí. Tam si oblíbil „svého“ terapeuta a touží po jeho vzoru se stát sportovcem. Většinu léčebných a doplňkových terapií včetně bezlepkové a bezlaktózové diety hradili rodiče dlouho jen ze svého.

Pavlík si svá omezení a odlišnosti uvědomuje, což se odráží opět na jeho psychice. Přitom je to bojovník a díky trpělivosti a obětavosti rodičů se pomalu posouvá dál. Má obrovskou fantazii, hraje a učí se s tabletem, miluje televizní reklamy. Za poslední rok rychle vyrostl a tak je pro rodiče fyzicky velmi obtížné se o Pavlíka starat, problém je i jen posadit ho do auta. 

Rodiče se na nás obrátili s prosbou o finanční pomoc. „I když víme, že Pavlík nikdy nebude chodit jako zdravé děti, moc bychom si přáli, aby ho v pohybu nic neomezovalo a mohl žít co nejkvalitnější život,“ napsala nám jeho maminka.
 
Své dary můžete Pavlíkovi posílat také bankovním převodem na účet veřejné sbírky Nadace ADRA č. 57333375/0300, v. s. 230. Děkujeme vám. V tom případě se váš dar nezobrazí zde, ale bude dle bankovního výpisu zaúčtován k danému variabilnímu symbolu.
 
Nadace ADRA pomáhá Pavlíkovi od července 2017; aktualizace informací: leden 2024.

Sdílet:    
© Nadace ADRA. Všechna práva vyhrazena. | Redakční systém MultiCMS | Grafika grafikvacek.cz