CHCI DAROVAT

Pomáhat může každý

konkrétním dětem, dospělým, rodinám i seniorům v České republice

Darovat na darujme.cz

Pomáhat může každý

Obdržené dary pomáhají konkrétním dětem, dospělým, rodinám i seniorům v České republice, kteří jsou kvůli špatnému zdravotnímu či sociálnímu stavu, příp. z jiných vážných důvodů (např. požár, autonehoda apod.) v mimořádně těžké životní situaci, jež nemohou zvládnout vlastními silami.

Fond rychlé pomoci, jež spadá pod veřejnou sbírku, je určen  pro okamžitou jednorázovou pomoc menšího rozsahu (zpravidla do 15 tis. Kč).

Nejčastěji se jedná o příspěvek  na lékařem doporučené invalidní vozíky a jejich doplňky, polohovací postele, zdravotní kočárky, chodítka a další zdravotní, rehabilitační, kompenzační či edukační pomůcky, potravinové doplňky, ošetřovatelskou péči, rehabilitaci po úrazu, příp. na domácí spotřebiče a vybavení, osobní asistence apod.

Může jít též o kofinancování („skládání“ potřebné částky z více zdrojů) např. drahých léčebných či rehabilitačních terapií doporučených lékaři, jež zdravotní pojišťovny nepodporují.

Z tohoto fondu podporujeme rovněž konkrétní jednotlivce (rodiny), kteří se v důsledku coronavirové pandemie dostali do sociální tísně, přičemž nemají nárok na státní kompenzaci ztráty příjmu, což doloží čestným prohlášením.

Účet veřejné sbírky Nadace ADRA č. 57333375/0300. Děkujeme vám.


Sdílet:    
© Nadace ADRA. Všechna práva vyhrazena. | Redakční systém MultiCMS | Grafika grafikvacek.cz