CHCI DAROVAT

Tamara Komzáková

potřebuje neurorehabilitace a rehabilitace

Variabilní symbol: 272


Darovat na darujme.cz

Čtyřletá Tamarka trpí vzácnou poruchou -  Agneze Corpus Callosu, která způsobuje absenci struktury spojující pravou a levou hemisféru. Tento stav je spojen s dalšími zdravotními komplikacemi včetně epilepsie, šilhání obou očí a centrálního hypotonického syndromu, což znamená, že Tamarka má problémy s koordinací pohybů a s jídlem i pitím. Je velice důležité, aby Tamarka pravidelně cvičila a absolvovala neurorehabilitace, které jsou velmi nákladné a pojišťovny je nehradí. 

Tamarka pochází z vesnice blízko Českých Budějovic, kde se narodila do šťastné a úplné rodiny, kde se na její příchod těšili oba rodiče a dva starší sourozenci. Do života rodiny však zasáhla tragická událost. Tatínek Tamarky zemřel při autonehodě, když jí byly dva týdny.

Po několika měsících Tamarčina života se začalo zdát, že neprospívá tak jako miminka jejího věku. V šesti měsících po neurologickém vyšetření objevili nestandardní příčinu vývoje, 20 chromosom se nespároval. Připojila se i další onemocnění a Tamarka je jako hadrová panenka, která se učí jíst i pít, protože nemá vyvinutý žvýkací reflex. Jedná se o vzácné onemocnění, kde lékaři těžko predikují, jaký bude Tamarky vývoj. Všichni se ale shodují, že je nesmírně důležité rehabilitovat a pravidelně cvičit.

Pro maminku Tamarky je velmi těžké dlouhodobě získávat prostředky na potřebné rehabilitační cvičení a pomůcky, které pojišťovna nehradí.


Své dary můžete Tamarce posílat také bankovním převodem na účet veřejné sbírky Nadace ADRA č. 57333375/0300, VS 272. Děkujeme Vám. V tom případě se Váš dar nezobrazí zde, ale bude dle bankovního výpisu zaúčtován k danému variabilnímu symbolu.

Nadace ADRA podporuje Tamarku od března 2023; aktualizace informací březen 2023

Sdílet:    

© Nadace ADRA. Všechna práva vyhrazena. | Redakční systém MultiCMS | Grafika grafikvacek.cz