CHCI DAROVAT

Terezka Knappová

potřebuje neurorehabilitaci a další pomůcky
Variabilní symbol: 259


Darovat na darujme.cz

Pomoc pro Terezku Knappovou

Osmiletá Terezka od narození bojuje s dětskou mozkovou obrnou a dalšími zdravotními problémy. Díky každodennímu cvičení je ale už jisté, že bude chodit. Nejvíce jí na její cestě k samostatné chůzi pomáhá drahá neurorehabilitaci, kterou potřebuje několikrát do roka, nehradí jí však zdravotní pojišťovny.

Terezka z Prahy trpí v důsledku komplikovaného porodu dětskou mozkovou obrnou a dalšími zdravotními handicapy. Třebaže lékaři zpočátku předpokládali, že bude jen spastický ležáček, rodiče tento osud odmítli přijmout. Hned začali se cvičením a časem našli i další terapie. Bude to ale ještě hodně dlouhá cesta, jak pro malou holčičku, tak pro její rodiče. Ne všechny účinné terapie jsou totiž hrazené zdravotními pojišťovnami, takže finanční situace čtyřčlenné rodiny je složitá. 

V loňském roce se rodina přestěhovala z Prahy do Pardubic do bezbariérového bydlení, kvůli lepší manipulaci s Terezkou. Tatínek zde hledá práci, aby nemusel dojíždět do Prahy. Terezka nyní chodí do přípravného ročníku speciální školy a zatím má odklad docházky, než nastoupí do první třidy.

 Rodiče touží své prvorozené dcerce umožnit, dokud je její dětský organismus tvárný, absolvovat to, co by jí pomohlo k větší soběstačnosti. Vidí totiž po každé léčebné kúře, jak se Terezka posouvá dál, z čehož má i ona sama velikou radost. Její úsměv, bojovnost a odhodlání je pro ně trvalou motivací v hledání cest, jak získat prostředky pro její intenzivní a dlouhodobé léčení. Obrátili se proto na nás s prosbou o pomoc při financování neurorehabilitace a doplňkové terapie  Maminka napsala: „S Terezkou máme najetý režim dvičení - neurorehabilitace, které se snažíme dát 4 x do roka. Mezitím cvičíme fyzioterapii a ergoterapii“
 
 Své dary můžete Terezce posílat také bankovním převodem na účet veřejné sbírky Nadace ADRA č. 57333375/0300, VS 259. Děkujeme vám. V tom případě se váš dar nezobrazí zde, ale bude dle bankovního výpisu zaúčtován k danému variabilnímu symbolu.
 
Nadace ADRA pomáhá Terezce od prosince 2019. Aktualizace informací leden 2024.
Sdílet:    
© Nadace ADRA. Všechna práva vyhrazena. | Redakční systém MultiCMS | Grafika grafikvacek.cz